Svatební videa

Svatby jsou moje srdcovka. Vstávám brzo, nakládám vybavení a přijíždím na místo. Ráno je plné očekávání, někdy trocha nervozity, jindy vtípky a popichování. Příprava nevěsty. Účes, líčení, kytička do vlasů. Poslední chvíle toho dne, kdy si nevěsta může odpočinout, zavřít oči a představovat si, jaké to všechno bude. Nádherné šaty, vůně květin, které mezi tím přivezli, maminka s tatínkem, někdy dojatí, jindy víc nervózní, než "ti dva". Když se blíží čas obřadu, všechno se zrychlí a tatínek to pojistí "panáčkem". 

Kristýna a Radomír, Praha

Daniela a Pavel, Kutná Hora

Pusa od mámy a jde se. Svatebčané vyhlížejí, kamera jede, foťáky cvakají. "Ti dva" ale nic z toho nevnímají. Jdou k oltáři. Spolu. Dnes. Právě teď. Jen oni dva. 

"Ano." - "Ano." Prstýnky, polibek, někdy letmý a stydlivý, jindy vášnivý, až se hosté červenají. Maminky utírají slzu do kapesníčku a tatínkové skrývají dojetí. Všichni tleskají. Jsou svoji. První chvíle v manželství. 

Hostina začíná! Dobře vím, jaké to je, být nevěstou. Člověk se prostě nezastaví! Tolik přátel, tolik dobrého jídla a pití, tolik témat k hovoru. Do toho hudba, psi a děti, nekončící proud událostí. Tak rychle to utíká a je tu čas na dort a na první tance. Sluší jim to spolu. Někteří doma trénovali, jindy je to improvizace. Každopádně je v tom tanci velké kouzlo okamžiku. Tatínek tančí obligátní "krok-sun-krok" a maminka se trochu bojí, jak ji ženich prožene. Atmosféra se uvolňuje, děti si mnou očička a hudba nabírá na obrátkách. Svatební párty je úžasná podívaná, lidi tančí a babičky vypráví. "Ti dva" už vystupují stejným jménem, spojeni, obdarování přáními a požehnáním přátel a příbuzných. Je to kouzelný čas, prosycený veselím, radostí, láskou a očekáváním

Renata a Aleš, Stúpa Osvícení, Těnovice

Martina a Petr, Ostré u Úštěku

Krásné jsou hostiny pod širým nebem posetým hvězdami, nádherné jsou staré stodoly vyzdobené stovkami světýlek. V noci planou svíčky a pochodně, a atmosféra je naprosto jedinečná. Někdy novomanželé zůstávají jako poslední a uzavírají večírek, jindy se vytratí a se smíchem a naplněni událostmi celého dne za sebou zamknou dveře novomanželského pokojíku. Svatební den skončil, život ve dvou začíná. A já balím a odjíždím, plná inspirace a krásy.

Zuzana a Honza, Javorník na Šumavě

Šárka a Vašek, Znojmo

Smět být přítomná těmto momentům, mít příležitost je cítit a zachytit, to je pro mě jako požehnání. Čtu mezi řádky a natáčím neviditelné nitky mezi lidskými srdci. Abyste je mohli zprostředkovat těm, kteří nemohli být s vámi. Abyste se jednou mohli doma podívat. Za měsíc. Za rok. Za deset let. Až se vašim dětem budou doma klížit očka a až se k sobě, s vráskami od smíchu i od starostí, schoulíte na gauč a společně se vrátíte do toho dne. Do dne, kdy začal váš společný příběh... 

S vděčností a láskou 

Tereza